60 saniyede kalp krizini önleyin

60 saniyede kalp krizini önlemek mümkün müdür? Ya da birisi size kırmızı biberin kalp krizini bir dakika içinde durdurma gücü olduğunu söylese inanır mısınız? İster inanın ister inanmayın, bu gerçekten doğru! Bu nedenle mutfak dolabınızda bir paket acı biber yoksa mutlaka bir tane almalısınız.

Amerikalı bir bitki uzmanı olan Dr. Christopher’a göre, 35 yıllık kariyerinde kalp krizi nedeniyle hiç hastasını kaybetmedi. Bunun nedeni, kalp krizi geçiren ancak hala bilinci yerinde olan hastalara bir fincan kırmızı biber çayı vermesidir. Hastalar bir dakika içinde normal hayatına dönüyor ve sağlık durumları da gayet iyi durumda.

Cayenne biberi, Scoville biberlerin acılık birimlerine göre en az 90000 Scoville birimine sahiptir. Bu aynı zamanda Habanero biberleri, Afrika kuş gözü biberi, Jalapeno, Jamaika acı biberi ve İskoç bonet biberi için de geçerlidir.

Kalp krizi geçiren ancak hala bilinci yerinde olan kişiye bir çay kaşığı kırmızı biber ve bir bardak su karışımı verilmelidir. Kişi bilinçsiz ise, altına birkaç damla acı biber damlatılmalıdır. Acı biber, nabzı artırarak ve kanı vücudun her yerine taşıyarak kalp krizini durdurur ve böylece dolaşımı iyileştirir. Ayrıca kanamayı durdurur ve kalbin iyileşmesine yardımcı olur.

Aşağıdaki tentür tarifi, kalp krizi için en iyi doğal ilaçlardan biridir. Hadi bir bakalım:

Arnavut biberi tozu

Birkaç taze acı biber

% 50 alkol

1 litrelik bir cam şişe

Eldivenler

60 saniyede kalp krizini önlemek için erken müdahale çok önemlidir

60 saniyede kalp krizini önleyen tarifin hazırlanışı

Önce eldivenleri takın ve ardından bardağın dörtte birini kırmızı biber tozu ile doldurun. Tozu kaplayacak kadar alkol dökün. Daha sonra, birkaç taze kırmızı biberi yeterli miktarda alkolle karıştırın, böylece sos benzeri bir doku elde edin ve bu karışımı şişeye ekleyin. Ardından şişeyi üstüne kadar alkolle doldurun ve kapatın. Karışımı 29 gün bekletin ve her gün sallamayı unutmayın. 29 gün sonra karışımı gazlı bezle süzün ve içeriği koyu renkli bir şişeye aktarın. Daha güçlü bir tentür için 3 ay sonra süzün. Şişe karanlık ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

Bilinçli bir hasta için önerilen doz 5 ila 10 damla ve daha sonra 5 dakika sonra 5 ila 10 damladır. Hastanın durumu düzelene kadar bunu yapın. Eğer hastanın bilinci kapalıysa dilinin altına 1 ila 3 damla koyun ve suni teneffüs yapmaya başlayın. Hastanın durumu düzelene kadar bunu her 5 dakikada bir yapın.

Acı biberin faydaları

  • Phomopsis ve Colletotrichum’u önleyen güçlü antifungal özelliklere sahiptir.
  • Mide suyu üretimini teşvik eder ve gazları azaltır.
  • Özellikle sigara içenler ve akciğer kanserinden muzdarip kişiler için kanser önleyici özelliklere sahiptir.
  • Mide problemlerini, migreni, grip semptomlarını, obeziteyi, alerjileri, artriti, diş ağrısını ve kızarıklığı hafifletir.
  • Çinko, selenyum, magnezyum, A ve C vitaminleri ve kalsiyum gibi 26 farklı besin maddesine sahiptir.
0
(Visited 17 times, 1 visits today)

1 Yorum

  1. Pingback: Bademcik iltihabı için evde doğal çözümler | MarstanVenüse.Com

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir