Ev yapımı vücut losyonu nasıl yapılır

Ev yapımı vücut losyonu cildiniz için en iyi ve kaliteli bileşenleri kullanmaktır. Bununla birlikte ucuz vücut losyonları kullanılan bölgede geçici yada kalıcı hasarlar oluşturabilir. Bazen fiyatına bakıldığında kaliteli gibi gözükse de yetersiz içeriği sayesinde isteklerinizi karşılamayabilir. Bunun yerine evde basitçe hazırlayabileceğiniz losyonlar ile cildinizi ipek yumuşaklığına kavuşturabilirsiniz. Ayrıca nemlendirici etkisi ile cildinizde gözle görülür fark yaratılır. Hindistancevizi yağı, jojoba yağı ve shea yağı ile yapılan vücut losyonu cildinize esneklik ve yumuşaklık katmaktadır. Bununla birlikte evde yapılan bu tarif ile hem cildiniz hem de zihniniz için yararlı bir çözüm sağlayacaktır.

Evde vücut losyonu yapmak için gereken malzemeler :

ev yapımı vücut losyonu için hindistancevizi yağı kullanılabilir

Hindistancevizi yağı

Hindistan cevizi yağı ultra nemlendiricidir. Kuruyup pul pul olan cildi etkili bir şekilde onarır. Ayrıca hindistancevizi yağı içerdiği E Vitamini sayesinde egzema, sedef hastalığı hatta güneş yanığı tedavisinde kullanılır. Son olarak hindistancevizi yağı antiviral ve anifungaldır. Böcek ısırıkları ve diğer tahrişlerden etkilenen cilt için harika bir çözümdür.

Nane yağı

Nane yağının antiseptik ve antimikrobiyal özelliği ile cildinize bir çok fayda sağlar. En önemli özelliği kullanımı ile birlikte vücuttaki fazla yağın salgılanmasını önler. Bu durum sivilceyle savaşta etkili bir silahtır. Ek olarak kas ağrılarınız varsa bu yağ ile bunun önüne geçmek mümkündür. Kas ağrılarınız olmasa bile serinletici etkisi ile cildinize doğal serum etkisi yaratır.

Lavanta yağı

Lavanta yağı ile vücut yara izlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uçucu yağın sivilceden kaynaklı yara izlerini de azalttığı görülmüştür. Ayrıca lavanta yağı sedef ve egzama için etkili bir ilaç görevi görür. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olacaktır. Son olarak lavanta yağı cildinizdeki stres etkisini alıp rahatlatıcı bir deneyim sunar.

Ev yapımı vücut losyonu için gül yağı

Gül yağının en önemli özelliği cildinizi pamuk gibi yumuşak bir hale getirmesidir. Ayrıca kırmızı gül yağının iltihaplı cilde iyi gelen anti-fluamatuar özellikleri vardır. Bunun yanında gül uçucu yağınının hoş kokulu etkisi ile fizyolojik rahatlamaya desteklediği gibi psikolojik rahatlamayı da desteklecektir.

ev yapımı vücut losyonu için gereken malzemeler

Ev yapımı vücut losyonu tarifi

İÇİNDEKİLER:

1/2 fincan shea yağı

1/8 fincan jojoba yağı

1/2 fincan hindistancevizi yağı

20 damla uçucu yağ (istediğiniz kokuya göre yağları seçin)

Büyük veya küçük cam kavanoz

Yapılışı:

  1. Shea yağı, hindistancevizi yağı ve jojoba yağını cam kasede karıştırın.
  2. Bu kaseyi suyla dolu tavaya koyun. (benmari usülü)
  3. Tavayı orta ateşte ısıtın ve yağlar birbirine geçene kadar karıştırın
  4. Yağlar karıştıktan sonra karışımın katılaşması için buzdolabına koyun
  5. Elektrikli bir karıştırıcı veya el mikseri ile yağlar kıvama gelene kadar çırpın
  6. Uçucu yağları ekleyin ve düşük hızda karıştırın.
  7. Karışımı kapaklı bir kaba aktarın
  8. Oda sıcaklığında saklayın
0
(Visited 12 times, 1 visits today)

1 Yorum

  1. Pingback: 60 saniyede kalp krizini önleyin | MarstanVenüse.Com

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir