Evde dudak bakımı için pratik çözümler

Evde dudak bakımı için neler yapılabilir? Estetiksiz dudakları dolgunlaştırmak mümkün müdür? Halk arasında yaşlılık belirtileri göz ve çevresinden anlaşılsa da uzmanlara göre bu durum dudaklardan başlamaktadır. İşte evde rahatça uygulayabileceğiniz basit ve etkili dudak dolgunlaştırma ve dudak bakımına ait herşey.

Evde dudak bakımı nasıl olur?

Günlük yaşamımızda artık bir çok şeyi evde yapabiliyoruz. Özellikle dudak bakımı için güzellik merkezlerine gitmeye gerek yok. Çünkü basit fakat istikrarlı bir şekilde yapılan dudak bakımları dudaklarınıza profesyonel eli değmiş gibi gösterebilir. Bu nedenle evde dudak bakımı için malzemelerin kolay temin edilmesi önemlidir. Evinizdeki malzemelerle ya da dışarıdan kolayca tedarik edebileceğiniz şeyler olacağı için, bu noktada işiniz daha kolay olacaktır.
İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik çözümler…

Bol bol su içmek

Düzenli su içmek dudakları kurutmaz.

E vitamini almak

E vitaminin hücre hasarını önlediği gibi cildi yaşlanmaya karşı da koruduğu bilinmektedir. Bu nedenle dudak bakımı kremlerinin çoğu e vitamini ağırlıklı olduğunu unutmayın. Bununla birlikte günlük öğünlerinizde e vitamini içeren yiyeceklerden en az bir kaçını almaya çalışın. E vitamini içeren besinleri buradan bakabilirsiniz.

Aloe Vera Bitkisi

aloe vera bitkisi ile dudakları canlandırmak mümkün

Aloe vera bitkisi cildi yenileme özelliğinin yansıra dudakların dolgunlaşmasında da önemli rol oynar. Özellikle gece yatmadan dudaklarınıza masaj yaparak uygularsanız etkisini büyük ölçüde görecekseniz.

Limon suyu

limon suyu ile dudaklarınızdaki ölü derileri temizleyebilirsiniz.

Öncelikle burada dikkatli olmanız gereken konu dudaklarınızın kuru ve çatlak olmaması. Çünkü kuru ve çatlak dudaklara limon suyu uygulamak canınızı yakabilir. Limon suyu dudaktaki ölü deriyi temizleyici etkisi vardır. Bu nedenle her gün uygulanması yanı sıra haftada bir kaç defa yapmak dudaklarınıza parlaklık verecektir.

Hindistan ve badem yağı ile nemlendirme

Evde dudak bakımı için hindistan cevizi yağı en çok tercih edilenler arasında.

Hindistan cevizi yağı besleyici özelliği sayesinde dudaklarınızı diri tutacaktır. Bunun yansıra badem yağını da yoğun e-vitamini içerdiği için dudaklarınızın yenilenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle Hindistan cevizinin içerisindeki beyaz kısmını elinizle hamur kıvamına getirip dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte badem yağını da bir pamuk yardımı ile dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bu iki ayrı yağı istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.

Kayısı yağı

Bir çok faydası olan kayısı yağı dudaklarda renk etkisine de katkı sağlayabiliyor. Özellikle dudaklarınızın renk dengesinin bozulduğunu düşünüyorsanız kayısı yağı sizlere çözüm olacaktır.

Gül yağı

Gül yağının en önemli özelliği antiseptik olmasıdır. Dudaklarda pürüzsüz bir görüntü yaratan bu yağ nemlendirerek besleyici bir etki yaratır.

Jojoba yağı

Dermatolojik açıdan yanma ve soyulmalara iyi gelen bu yağı kolayca temin ederek dudaklarınıza krem sürer gibi istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Üzüm çekirdeği yağı

Üzüm çekirdeği yara tedavisinde kullanılan doğal bir  yöntemdir. Özellikle antiseptik yapısıyla dudaklarda yenilik ve canlılık yarattığı görülmüştür Dudaklarınıza bu yağı arada peeling yaparak uygulayabilirsiniz.

Şeker ve zeytinyağı ile peeling

Öncelikle bir tatlı kaşığı esmer şeker yoksa beyaz şekeri bir çay kaşığı zeytinyağı ile bir kabın içerisinde karıştırın daha sonra bu karışımı dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve birkaç dakika bekledikten sonra dudaklarınızı temizleyebilirsiniz. Bu en etkili pleeling yöntemlerindendir.

0
(Visited 34 times, 1 visits today)

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir