göbek düzleştirici 8 harika yiyecek

Her ne kadar vücut kilolarınızdan arınsanız da göbek bölgesindeki yağlar bazen hiç erimeyecek gibi gelebilmektedir. En sevdiğiniz pantolonu giyerken göbek bölgesindeki yağlardan dolayı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu çok sinir bozucu bir durum olsa da biraz gayret ve göbek düzleştirici yöntemler ile bu sorun giderilebilir.

İnsanlar göbek yağlarından kurtulmak için pek çok yöntem arayışına girerler. Bu yüzden içinde bulunduğunuz durumdan yararlanmak isteyen pek çok kötü niyetli insan karşınıza çıkacaktır. Bu insanlar “göbek düzleştirici formül” adı altında bazı ürünleri size satmaya çalışacaktır. Gerçek olan şu ki size hayal satmaktan başka bir şey yapmayacaklardır.

Göbek yağlarınızı eritip dümdüz bir göbek hayali kuruyorsanız bunu zamanla olacağını unutmayın. Bununla birlikte sindirim ve bağırsak sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Göbek bölgesindeki yağlardan; doğal yoldan kurtulmak sağlığınız açısından da önemlidir. Bu yazımızda göbek yağlarını eriten ve göbeğinizi düzleştirici besinleri inceleyeceğiz. İşte göbek düzleştirici besinler:

1 – Avokado

göbek düzleştirici formüllerden biri de avokado

“Avokado zaten yağlı bir besin değil mi?” dediğinizi duyar gibiyim. Evet haklısınız; fakat avokado içerisindeki yağ sandığınız gibi vücutta biriken yağlardan değil. Bu yağ vücuttaki kötü kolesterolü yakmak için kullanılan bir yağ türüdür.

Aynı zamanda avokado; içerisinde diyet lifi, b kompleks vitaminleri ve c vitamini bakımından zengindir. Bu vitaminler; sindirim sistemi ve metabolizmanızı düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. Vücudunuzun kilo kaybı ve almada ki dengeyi de sağlayacaktır.

2 – Kuşkonmaz

göbek düzleştirici kuşkonmaz karın bölgesindeki yağlara karşı etkili savaş açar

Eğer şişkin hissediyor yada karnınızın kabarık olduğunu düşünüyorsanız kuşkonmaz size iyi gelecektir. Kuşkonmaz bir idrar söktürücüdür. Yani karın rahatsızlığına sebep olan su tutmayı azaltır.

Kuşkonmaz düşük sodyum içeriği ve yüksek lif içeren sindirilmemiş gıdaları vücudunuzdan atmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca içerisindeki insulin sayesinde sindirim sistemindeki yağları kontrol eder ve bakterileri de besleyerek probiyotik görevi görür.

3 – Papaya göbek düzleştirici

göbek düzleştirici formül papaya bitkisi

Düzenli olarak papaya yemek içerdiği benzersiz enzimleri ile vücut yağını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bu enzimler; vücudunuzun yiyecekleri hızlı bir şekilde parçalamasına yardımcı olarak sindirim sisteminizdeki stresi azaltır.

Özellikle papaya bitkisinin enzimi göbek düzleştirmesine yardımcı olur. Bonus olarak ishal, gaz ve kabızlık gibi sindirim sorunlarının neden olduğu şişkinliği de azaltır.

4 – Salatalık

Salatalık içerisinde kuersetin adı verilen bir antioksidan bulundurur. Yapılan araştırmalara göre kuersetin; göbek de dahil olmak üzere vücudun bir çok yerinde depolanmış yağın harekete ve oradan da enerjiye dönüştürülmesini sağlar. Ayrıca kuersetin, proinflamatuar enzimlerini durdurarak şişkinliği de azalttığı kanıtlanmıştır.

5 – Bazı meyvelerde göbek düzleştirici etki bulunur

Bu meyveler çilek, yaban mersini, böğürtlen ve ahudududur. Bununla beraber; sindirim ve metabolik sisteminize yardımcı olabilecek besinler ve antioksidanlarla doludurlar.

Bir çalışmada araştırmacılar farelere 90 gün boyunca düzenli olarak yaban mersini verdiklerinde göbek yağlarında ciddi bir azalma olduğunu belirttiler. Araştırmacılar bunun yaban mersini içerisinde bulunan keton maddesinden kaynaklandığına inanmaktadır. Bu madde kilo kaybıyla kesin olarak bağlantılı bir maddedir .

6 – Kinoa

kinoa göbek düzleştirici etkisi sağlar

Göbek yağını eritmek isteyip, yemekten de geri kalamıyorsanız kinoa bitkisi size yardımcı olacaktır. Kinoa diğer tahıllar gibi lif ve protein bakımından zengindir. Bu bitki sizi tok hissettirerek zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca kinoa kalın bağırsağınızı nemli tutarak şişkinliği de önleyecektir. Bununla birlikte kabızlığı ve diğer sindirim bozukluklarını da giderir.

7 – Mantarlar

Doğrusunu söylemek gerekirse mantarlar D Vitamini için tek doğal besin kaynağıdır diyebiliriz çünkü D vitaminin içerisindeki bileşenler sayesinde yağ yakıcı özelliği ortaya çıkacaktır.

Mantarlarla ilgili bir başka harika şey de düşük glisemik indekse sahip olmalarıdır. Yani vücudunuza giren besinleri yavaş sindirilmesini sağlar. Sonuç olarak mantar uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır.

8 – Yoğurdun göbek düzleştirici bir yiyecek olduğunu da unutmayalım

Yeni yapılan bir araştırmada günde üç porsiyon yoğurt yiyen katılımcılar yemeyenlere göre %81 oranında daha fazla karın yağı erittiler. Tam anlamıyla yağ yakıcı olan yoğurt tüketirken tam yağlı yerine az yağlı yoğurt tüketmek daha doğru olacaktır. Bu yüzden yoğurt yağın hücrelerde depolanmasını önleyici özelliği ile yağ yakımınız hızlandırmaktadır.

Ayrıca kalsiyum bakımından zengin olan yoğurdun probiyotik kaynağı olduğunu unutmamak gerekir. Yoğurt ile bağırsaklarınızda ki yararlı bakterileri de korumuş olursunuz. Göbekteki yağlanmadan dolayı oluşan şişkinliği de giderecektir.

0
(Visited 17 times, 1 visits today)

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir